Orta Asya ülkeleri Dışişleri Bakan Yardımcıları toplantısına katılım

Orta Asya ülkeleri Dışişleri Bakan Yardımcıları toplantısına katılım
MOBİL REKLAM ALANI
04.12.2023
A+
A-

 

 

Orta Asya ülkeleri Dışişleri Bakan Yardımcıları toplantısına katılım

.2023

Öncesi
Sonraki

 

 

 

28 Kasım 2023 tarihinde Bişkek’te Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Farhod Salim, BM Bölge Merkezi tarafından düzenlenen Orta Asya ülkeleri Dışişleri Bakan Yardımcıları 13. toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Orta Asya için Önleyici Diplomasi için.

 

 

 

Toplantıda katılımcılar, terörizm ve aşırıcılık, uyuşturucu kaçakçılığı, organize suç, iklim değişikliği ve diğer güncel konular da dahil olmak üzere çağımızın tehditleri ve zorluklarıyla mücadele etmek için toplu eylem ihtiyacına ilişkin konuları tartıştılar.

 

 

 

 

Bakan Yardımcısı, toplantı katılımcılarının dikkatini, Tacikistan Cumhuriyeti Hükümeti’nin ülkede ve bölgede barış ve istikrarı güçlendirme, modernitenin zorluklarıyla mücadele etme çabalarına ve Tacikistan’ın su ve iklim gündeminin desteklenmesine yaptığı katkıya çekti.

Orta Asya ülkeleri arasındaki işbirliğinin, özellikle Birleşmiş Milletler Orta Asya Önleyici Diplomasi Bölgesel Merkezi çerçevesinde genişletilmesinin önemi de vurgulandı.

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj _

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan _

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk _

Kırgızistan

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/13897/participation-in-the-meeting-of-deputy-foreign-ministers-of-central-asian-countries

 

 

 

 

MOBİL REKLAM ALANI