Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Presidentja: Do të angazhohem maksimalisht në kultivimin e marrëdhënieve miqësore me Turqinë

Presidentja: Do të angazhohem maksimalisht në kultivimin e marrëdhënieve miqësore me Turqinë
REKLAM ALANI
01.03.2022
A+
A-

Presidentja: Do të angazhohem maksimalisht në kultivimin e marrëdhënieve miqësore me Turqinë

 

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi, ku po qëndron me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdoğan, gjatë ditës së sotme ka bërë nderime në Mauzoleun e Mustafa Kemal Atatürkut – Anıtkabir.
Presidentja Osmani ka thënë se në Mauzoleun e Mustafa Kemal Atatürkut – Anıtkabir, nderova themeluesin e Republikës moderne të Turqisë, në vizitën e parë zyrtare në Ankara.

“Do të angazhohem maksimalisht në kultivimin e marrëdhënieve miqësore me Turqinë, duke e parë këtë shtet si një aleat me peshë të veçantë në NATO dhe faktor të paqes e stabilitetit rajonal!”, ka theksuar Presidentja Osmani.

 

kaynak:https://president-ksgov.net/sq/lajme/presidentja-do-te-angazhohem-maksimalisht-ne-kultivimin-e-marredhenieve-miqesore-me-turqine

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish